Logowanie

Aktualności

Historyczne zwycięstwo młodzików Iwonki !

• autor: kamil322, 2015-09-08 20:15

W dniu dzisiejszym w ramach III kolejki młodzików najmłodsi zawodnicy naszego klubu pokonali wicelidera rozgrywek - drużynę Partyzanta Targowiska 4-3. Było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie a także pierwsze w historii młodzików Iwonki Iwonicz. Bramki dla naszej drużyny zdobyli : Adam Mikosz x2 oraz Adrian Leśniak x2. Więcej w rozwinięciu...

Iwonka Iwonicz 4-3 Partyzant Targowiska

1-0 Adam Mikosz 2'

2-2 Adrian Leśniak 23'

3-3 Adam Mikosz 32'

4-3 Adrian Leśniak 53'

Iwonka: Szymon Krupa - Aleksandra Kielar - C, Sylwester Płoucha, Adrian Niemczyk - Gabriel Rajchel, Szymon Kinel, Adam Mikosz - Aleksandra Trygar, Adrian Leśniak oraz na zamiany lotne wchodzili: Marcel Rogowski, Kamil Jakubczyk, Mateusz Kapica, Gabriel Kielar, Jakub Kandefer, Filip Kandefer, Maciej Tomkowicz, Mateusz Nycz, Kamil Ziembicki.

Trener: Damian Wąchała

We wtorkowe popołudnie zaplanowana została III kolejka sezonu młodzików. W dwóch poprzednich młodzi zawodnicy Iwonki Iwonicz musieli uznać wyższość rywali przegrywając na inaugurację sezonu z Aktiv Pro Rymanów 1-7 oraz w II kolejce z faworytem rozgrywek i aktualnym liderem Beniaminkiem Krosno 0-6. W III kolejce do Iwonicza zawitał wicelider który w poprzednich spotkaniach ograł Orzeł Pustyny 9-1 oraz Kotwicę Korczynę 7-2 i był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Zaczęło się od niespodzianki bo już w 2 minucie A.Mikosz zdobywa bramkę dla Iwonki i mamy 1-0. Później w 11 i 17 minucie bramki padły dla gości ale w 23 minucie A.Leśniak doprowadza do remisu. Przed przerwą Partyzant zdobywa bramkę strzałem z dystansu i do połowy wynik korzystny dla gości. W drugiej połowie zawodnikom Iwonki udało się zagrać z jeszcze większym zaangażowaniem czego efektem były dwie bramki , najpierw A.Mikosza a później A.Leśniaka i pierwsza historyczna wygrana stała się faktem. Na pochwały zasługują wszyscy którzy przyczynili się do tego zwycięstwa. Gratulujemy !

Dla przypomnienia jest to pierwszy sezon młodzików w historii naszego klubu. Aktualnie Iwonka Iwonicz posiada 4 drużyny które występują w rozgrywkach ligowych. Są to seniorzy (klasa okręgowa) juniorzy i trampkarze (klasa A) oraz młodzicy (rocznik 2003 i młodsi). Z inicjatywy zarządu Iwonki Iwonicz w tym roku powstali trampkarze oraz młodzicy. Jak widać chętnych i zainteresowanych grą oraz treningami jest bardzo dużo co na pewno cieszy.

Młodzicy trafili do 10-zespołowej grupy (Burza Rogi, Piastovia Miejsce Piastowe, Tornado Wrocanka, Beniaminek Krosno, Aktiv Pro Rymanów, LKS Lubatowa, Kotwica Korczyna, Partyzant Targowiska, Orzeł Pustyny). Mecze rozgrywane są 2x30 minut w 9-osobowych składach.

IX kolejka: 16.10 : Tornado Wrocanka - Iwonka Iwonicz g.15.00

Kolejny mecz młodzicy Iwonki Iwonicz rozegrają w poniedziałek w Korczynie z miejscową Kotwica o godzinie 16.00. Mecz został przełożony, gdyż w pierwotnym terminie miał się odbyć w najbliższy piątek.

Zarząd Iwonki Iwonicz składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania drużyn młodzieżowych w szczególności rodzicom, Burmistrzowi Iwonicza-Zdroju, Gminie Iwonicz-Zdrój, Uzdrowisku Iwonicz oraz wszystkim sklepom: Delikatesy Centrun - Pan Antoni Gruszka, Sklep Jedynka - Państwo Fryc, Delikatesy Centrum Iwonicz-Zdrój, Hurtownia Sportowa Profi-Sport które ufundowały napoje,słodycze i sprzęt dla dzieci.