Iwonka: Grzegorz Kielar - Łukasz Łuszcz, Oskar Bączek, Bartłomiej Rajchel, Radosław Winiarski - Damian Wąchała (Piotr Farion 75'), Łukasz Rajchel (Marcin Nycz 70'), Krystian Farbaniec (Jarosław Kielar 85'), Sławomir Jurczak, Filip Sołtysik - Jakub Zima.

Widzów: 200

Żółte kartki: Radosław Winiarski x2, Krystian Farbaniec.

Czerwona kartka: Radosław Winiarski 75' - druga żółta.

W ramach V kolejki udaliśmy się na wyjazdowe spotkanie do Zarszyna z miejscowym LKS-em. Tuż przed meczem ze składu wypadli: W.Koza, M.Kielar, Ł.Tomkowicz a dodatkowo brakowało: M.Penara, S.Zycha, A.Wierdaka, M.Balasy, K.Bołda i A.Szajny. Do składu wskoczył Ł.Rajchel oraz powracający po długiej przerwie M.Nycz. Spotkanie lepiej rozpoczął miejscowy beniaminek który ruszył do zdecydowanych ataków. W 7 minucie zawodnik gospodarzy mając pustą bramkę źle obliczył piłkę która uciekła mu spod nogi a chwilę później piłka po rykoszecie minimalnie mija światło bramki. Gospodarze decydowali się na mnóstwo strzałów, które jednak na nasze szczęście były niecelne. Iwonka odpowiedziała dopiero w 20 minucie uderzeniem J.Zimy, które przeleciało na poprzeczką. Chwilę później po zagraniu Sołtysika dogodną okazję miał S.Jurczak ale przeniósł piłkę nad bramką. W 36 minucie K.Farbaniec zostaje sfaulowany na 30 metrze i wykonuje szybko rzut wolny zagrywając do S.Jurczaka, który uderza mocno, golkiper gości odbija piłkę, którą do bramki pakuje nadbiegający J.Zima. Zawodnicy LKS-u jeszcze nie otrząsnęli po stracie pierwszego gola a było już 2-0. Składna akcja Iwonki, F.Sołtysik wrzuca na 15 metr gdzie J.Zima bez przyjęcia pięknym uderzeniem prawą nogą pokonuje bramkarza gospodarzy. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie. Zawodnicy Iwonki na drugą odsłonę spotkania wyszli skoncentrowani i już w 48 minucie F.Sołtysik po indywidualnej akcji pięknym uderzeniem z 17 metrów w okienko bramki zdobywa bramkę i podwyższa wynik spotkania na 3-0. Gospodarze odpowiedzieli bramką w 60 minucie kiedy to zawodnik Zarszyna w sytuacji sam na sam pokonuje G.Kielara. Iwonka jednak nie pozwoliła złapać wiatru w żagle miejscowym i już 5 minut później podwyższa wynik. Na 30 metrze rzut wolny wykonywał Ł.Rajchel, piłka odbiła się od muru i trafiła pod nogi S.Jurczaka który leżąc na raty zdobył czwartą bramkę dla naszej drużyny. Później Iwonka kontrolowała przebieg spotkania stwarzając kolejne okazję. W 72 minucie po rzucie rożnym groźnie główkuje M.Nycz ale tym razem bramkarz LKS-u popisuje się piękną paradą a chwilę później po uderzeniu K.Farbańca wyręczają go obrońcy wybijając piłkę z linii bramkowej. W 75 minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną otrzymuje R.Winiarski. Dodatkowo z powodu urazów boisko musieli opuścić D.Wąchała oraz K.Farbaniec a po ostrym wejściu zawodnika gospodarzy O.Bączek kończył mecz z urazem głowy. W końcówce przewagę osiągnęli gospodarze kilka razy zagrażając bramce G.Kielara ale nasz golkiper udanie interweniował. W 89 minucie po uderzeniu głową zawodnicy gospodarzy ustalają wynik spotkania. Dzięki zwycięstwu w Zarszynie nasza drużyna wskoczyła na 3 miejsce w tabeli. Za tydzień czeka nas spotkanie z niepokonaną do tej pory Grabówką ale wcześniej w środę spotkanie pucharowe z IV-ligowym Przełomem Besko na które już teraz serdecznie zapraszamy !