Co słychać u ligowych rywali?

• autor: kamil322, 2015-07-20 09:10

Pierwsza kolejka nowego sezonu startuje już za nie całe 3 tygodnie. Krótki okres między sezonami to okazja do zmian kadrowych, testowania nowych zawodników a także rozgrywania meczów kontrolnych. Poniżej przedstawiamy informacje o naszych ligowych rywalach z którymi zmierzymy się w sezonie 2015/2016. Zapraszamy do czytania, więcej w rozwinięciu ...

Czarni Jasło

Z tą drużyną zmierzymy się już w I kolejce nowego sezonu. W drużynie spadkowicza z IV ligi nastąpiła zmiana trenera: Roberta Hapa zastąpił Ryszard Skuba. W sobotę Czarni rozegrali sparing z drużyną Iglopolu Dębicy przegrywając 1-2. Honorowe trafienie zdobył M.Tusiński. W środę Czarni zagrają z Orłem Bieździedza.

Partyzant Targowiska

Drużyna Dariusza Solińskiego w sobotę miała grać spotkanie towarzyskie z Orłem Bieździedzą ale mecz się nie odbył gdyż drużyna gości nie skompletowała składu. Zamiast tego zawodnicy Partyzanta odbyli gierkę wewnętrzną. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że z klubu odchodzi Łukasz Porcek, który być może dołączy do Przełomu Besko. Ważą się też losy Karola Dobrzańskiego, który jest przymierzany do Karpat Krosno. W środę Partyzant podejmie IV-ligowy Przełom Besko.

Kotwica Korczyna

W Kotwicy dokonano hitu transferu całej V ligi jakim jest pozyskanie Łukasza Zycha z III-ligowych Karpat Krosno. Na pewno będzie to ogromne wzmocnienie dla tej drużyny. Prócz Zycha pozyskano Abratowskiego z Dworu Komborni, Damiana Prajsnera z Mosir-u Krosno a do treningów wrócił Marcin Rymarz. Być może do Kotwicy dołączy jeszcze dwójka graczy z Komborni: Marcin Paczosa i Marcin Balawajder oraz Marcel Drozd z Mosir-u Krosno. Odejść może Mularz oraz Gnap.  Pierwszy sparing jednak nie wyszedł podopiecznym trenera Gorzynika, którzy ulegli Skołyszynowi 1-3. W środę Kotwica zagra z Orłem Lublą który występuje w A klasie.

LKS Skołyszyn

O zmianach kadrowych w tej drużynie jak na dzień dzisiejszy nie możemy nic powiedzieć. Jak podaje strona Skołyszyna w sparingu z Kotwicą padł wynik 4-1 a bramki zdobywali: Furmanek II x2, Skrzyszowski oraz Zawisza.

Iskra Przysietnica

Zawodnicy trenera Ostrowskiego rozegrali już dwa sparingi. W pierwszym z nich pokonali A-klasowe Karpaty z Klimkówki 2-1 po bramkach D.Pietryki i P.Pietryki. W drugim Iskra również zwyciężyła pokonując Aramix Niebylec, który występuje w rzeszowskiej A klasie 3-0 a bramki zdobywali K.Bieda, P.Pietryka oraz zawodnik testowany. W niedzielne popołudnie drużyna ta zagrała w I rundzie pucharu Gloria Victis remisując z LKS-em Górki 0-0 i wygrywając z LKS-em Golcową 3-0 tym samym awansując do finału, który odbędzie się za tydzień. W środę pojedynek z imienniczą z Iskrzyni.

Bieszczady Ustrzyki Dolne

Zawodnicy Bieszczad przygotowania rozpoczęli w tym tygodniu we wtorek. Być może z drużyny odejdzie pochodzący z Ghany Hanson Kumah-Doe, który był testowany przez LKS Pisarowce w sobotnim sparingu z Iwonką Iwonicz.

Przełęcz Dukla

Podopieczni Sławomira Walczaka, który ubiegły sezon zakończyli na 3 miejscu, tuż za naszą drużyną przygotowania rozpoczęli 15 lipca. W sobotę miał odbyć się sparing ze słowacką drużyną Drustav Śvidnik ale w ostateczności nie doszedł do skutku.

Orzeł Bieździedza

W sobotę Orzeł miał zagrać sparing w Targowiskach ale zawodnicy występujący na co dzień na stadionie w Bieździadce nie skompletowali składu… Sytuacja nie wygląda za ciekawie ale być może ulegnie ona zmianie w najbliższą środę kiedy to Orzeł ma zaplanowany sparing z Czarnymi Jasło.

LKS Zarszyn

Drużynie która po kilku latach przerwy wraca do klasy okręgowej udało się zatrzymać trenera Damiana Niemczyka. Klub jak do tej pory opuścił Sebastian Pawiak, który będzie reprezentował Ekoball Sanok. Właśnie z tą drużyną Zarszyn przegrał pierwszy sparing 2-3, mimo iż do przerwy wygrywał 2-0. Klub prawdopodobnie wzmocni 2,3 zawodników.

Orzeł Faliszówka

Zawodnicy Stanisława Wojnara pierwszy sparing rozegrali w sobotę z A-klasową Burzą Rogi. Wynik hokejowy, 6-4 na korzyść Burzy. W Orle wystąpił zawodnik Tęczy Zręcin – Tomasz Mikosz, który być może dołączy do drużyny. W środę drużyna z Gminy Chorkówki zagra w Klimkówce z Karpatami.

Górnik Strachocina

Drugi z beniaminków w pierwszym towarzyskim spotkaniu zremisował z Orłem Bażanówką 2-2. Bramki zdobywali: Wolanin oraz Mogilniany.

Szarotka Uherce

Drużyna z Bieszczad w środę, 15 lipca odbyła pierwszy trening.

OKS Markiewicza Krosno

Drużyna Wojciecha Hejnara przygotowania do premierowego sezonu w klasie okręgowej rozpoczęła 14 lipca. W niedziele OKS zmierzył się w Iskrzyni z beniaminkiem A klasy – Iskrą. Wynik  7-2 dla OKS-u a bramki zdobyli: G.Jurczak x2, J.Pietraszewski x3, S.Meier oraz P.Haręzga.

Gaudium Łężyny

Nadchodzący sezon będzie również premierowym dla drużyny z Łężan. Beniaminek ma zaplanowane trzy sparingi: z Huraganem Zarzecze, LKS-em Skołyszyn oraz Sobniowem Jasło.

Grabowianka Grabówka

Drużyna która rzutem na taśmę zapewniła sobie byt w klasie okręgowej straciła Jakuba Czurego, który odszedł do drużyny z Sanoka. Zawodnicy Janusza Siemieradzkiego pierwszy trening odbyli 14 lipca w którym brało udział 13 zawodników.  Pierwszy sparing Grabówka rozegra z Orłem Harta.

Źródło:

-własne

-strony drużyn ligowych

20.07.2015

Za tydzień kolejne informacje ! Zachęcamy do śledzenia strony !