• Markiewicza Krosno - Czarni 1910 Jasło 1:2

2017-11-11, 13:00:00

Historia klubu

Historia

Klub Sportowy w Iwoniczu powstał w 1948 roku i pierwsza jego nazwa to Ludowy Zespół Sportowy w Iwoniczu. Był jednym z pierwszych obok Suchodołu, Wrocanki, Kobylan,Beska i Zarszyna zespołem sportowym działającym na Podkarpaciu. W 1960 roku zmienił nazwę na Ludowy Klub Sportowy Iwonka w Iwoniczu, a w roku 1997 znowu zmienił nazwę, która trwa do dzisiaj Ludowy Klub Sportowy „Iwonka Iwopol w Iwoniczu”. Klub sportowy jest zarejestrowanym stowarzyszeniem kultury fizycznej i posiada osobowość prawną. Działa na podstawie statusu ustawy o kulturze fizycznej i ustawy „Prawo o stowarzyszeniach”. Zarząd klubu przeważnie liczy od 9 do 15 osób w tym prezes, zastępca prezesa, sekretarz i skarbnik. Zarząd klubu to osoby,które pracują społecznie wkładając duży wysiłek w prowadzenie klubu.Klub prowadzi działalność sportową trzech sekcji piłki nożnej:trampkarzy, juniorów, seniorów.

W roku 1998 Klub uroczyście obchodził 50-lecie działalności, w związku z tym na jubileuszowym spotkaniu, wielu działaczy i zawodników otrzymało wyróżnienia ,honorowe odznaki za długoletnią działalność sportową. Również klub sportowy został odznaczony srebrną odznaką przez zarząd LZS w Krośnie i złotą odznaką przez zarząd LZS w Warszawie. Odznaczenie to było pierwszą w naszym klubie na Podkarpaciu.
Do prowadzenia działalności potrzebne są znaczne środki finansowe, które dzielą się na dwie grupy. Pierwsza to są środki otrzymywane z dotacji z Urzędu Gminy w Iwoniczu Zdroju i drugie środki to wypracowane przez zarząd klubu na szukaniu różnych sponsorów i opiekunów z naszego sołectwa.

Markiewicza Krosno 1:2 Czarni 1910 Jasło
Nafta Jedlicze 3:2 LKS Tarnawa